سایت خبری آبدانان خبر
بروزترین پایگاه خبری شهرستان آبدانان
1398/12/08 -7:26:0
انتخاب سلیقه ای کمیته اطلاع رسانی انتخابات آبدانان!
در میان تعجب همگان متوجه شدیم تنها پایگاه اطلاع رسانی شهرستان آبدانان "آبدانان خبر" که دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد بعنوان عضو این کمیته انتخاب نشده است.
تعداد بازدید: 0  | تاریخ درج یادداشت: سه شنبه 29 دی 1394  |  
به گزارش آبدانان خبر هفته گذشته اعضای کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات آبدانان توسط "مجید عسکری" فرماندار و به پیشنهاد "مجید کریمی نیا "رئیس کمیته اطلاع رسانی  انتخابات منصوب شدند.
در میان تعجب همگان متوجه شدیم تنها پایگاه اطلاع رسانی شهرستان آبدانان "آبدانان خبر" که دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشدبعنوان عضو این کمیته انتخاب نشده است، همچنین از بین 10 خبرنگار خبرگزاری ها و نشریات مختلف مکتوب و الکترونیکی ،تنها دو خبرنگار صدا و سیما و خبرگزاری ایرنا حضور دارند و بقیه اعضا روابط عمومی اداراتی هستند که بعضاً نه تخصصی در زمینه اطلاع رسانی دارند و نه اداره مطبوعشان آنچنان خبری دارد !
حال باید پرسید، متر جناب آقای کریمی نیا برای انتخاب گزینشی، سلیقه ای و مضحک کمیته اطلاع رسانی انتخابات چه بوده است؟ و هدف ایشان از بی مهری به تنها پایگاه خبری شهرستان و سایر خبرنگاران خبرگزاری های مختلف شهرستان آبدانان چه بوده است؟
مگر نه اینکه پایگاههای خبری و خبرنگاران مهمترین و اصلی ترین اهرم ترغیب و تشویق مردم برای شرکت حداکثری در انتخابات هستند؟ مگر نه اینکه خبرنگاران و در رأس آنها در آبدانان ،پایگاه خبری "آبدانان خبر" ،چشم و گوش و زبان گویای مردم و مسئولین هستند و باید اقدامات و خدمات دولت و خواسته های مردم و اخبار مهمترین رخداد امسال یعنی انتخابات را بدون کم و کثر و بدور از گزینش سلیقه ای به مردم اطلاع رسانی کنند تا مردم بدانند در شهر چه می گذرد و وقایع انتخابات چگونه رقم می خورد.
انتخاب گزینشی اعضای کمیته اطلاع رسانی انتخابات توسط روابط عمومی شما به جای تعامل ،تقابل ایجاد می کند ، به واقع جامعه زمانی توسعه می یابد و جریان اطلاعات و اخبار موقعی به شکل صحیح به سمع و نظر مردم می رسد که سه ضلع  مردم، مسئولان و رسانه با هم تعامل داشته باشند و به صورت همگرا عمل کنند ،نه اینکه رسانه را از این مثلت حذف و از جاری شدن شریان اخبار سالم و صحیح جلوگیری بعمل آورد.
با اینکه از سوی خبرنگاران بارها موضوع عدم تعامل شما با رسانه ها منتقل و هربار قول بهبود روابط با خبرنگاران داده شده است ، اما در عمل هیچ خبری از این بهبودی وجود ندارد!
هرچند می دانیم علت اصلی بی احترامی و عدم انتخاب تنها پایگاه خبری شهرستان آبدانان در کمیته اطلاع رسانی انتخابات چه بوده!  اما بهتر است بدانید خبرنگاران پایگاه خبری آبدانان خبر عشق اطلاع رسانی سالم به افکار عمومی را در دل دارند و قلبشان به خاطر پیشرفت و توسعه آبدانان می تپد و در این بین هرگز تحت تأثیر ناملایمات صاحبان قدرت و ثروت قرار نمی گیرد ،زیرا خبرنگار واقعی و مردمی را غیر از اطلاع رسانی سالم چیزی دیگر سیراب نمی کند.

جناب آقای فرماندار ، شما مدعی هستید که حامی آزادی بیان و انتقاد هستید و معتقدید رصد کردن تصمیمات مسئولان وظیفه رسانه هاست و می دانید که بهترین شاهدان و ناظران برای پیگیری مطالبات و مصوبات و اقدامات شما و انعکاس آن به مردم همین رسانه ها هستند ، این روزها از خود نمی پرسید چرا تنها پایگاه خبری شهرستان آبدانان عضو کمیته اطلاع رسانی انتخابات نیست ؟! چرا بجر دو خبرنگار و چند روابط عمومی غیر متخصص ،خبرنگاران عضو کمیته اطلاع رسانی انتخابات نشده اند؟!

آنچه واضح است اینکه فرمانداری محترم برای بکارگیری رسانه ها و نقش آنها در ترغیب مردم برای مشارکت حداکثری در انتخابات و همچنین نقش آنها در فراهم کردن بستر فرهنگی ،اجتماعی و اقتصادی در جامعه در سالی که رهبر معظم انقلاب آنرا سال " دولت و ملت، همدلی و همزبانی نامیده اند" همکاری و تعامل بیشتری داشته باشند .

انتهای پیام/

Abdanannews.com All Rights Reserved