تك نرخی شدن بنزین عین بی تدبیری است
تك نرخی شدن بنزین عین بی تدبیری است
تاریخ درج خبر : دوشنبه 22 تیر 1394 ساعت 12:27
 
تک نرخی شدن بنزین نه تنها با تدبیر سر سازگاری ندارد، بلكه عین بی تدبیری و نابخردی است.
به گزارش آبدانان خبر ، محمد نعمتی :: با شروع تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری یازدهم و شعار دولت تدبیر و امید توسط جناب آقای دكتر روحانی امیدهایی در دل مردم زنده شد كه انشاء الله دولت آینده كارهایش بر مدار تدبیر و در راستای تزریق امیدواری به جامعه خواهد بود .

مردم در چشم بر هم زدنی سرنوشت انتخابات را رقم زدند و روحانی ذیل شعارهایش كه شخصی حقوقدان است و دولتش دولت راست گویان خواهد بود پیروز انتخابات شد . از آن روز تا به امروز تعدادی از  تصمیمات دولت مردان رگه هایی از تردید را  در دل برخی شهروندان ایجاد نموده است كه واقعاً تصمیمات این دولت بر مدار تدبیر است یا نه ؟
بگذریم از تصمیمات ریز و درشتی كه در این دو سال اتخاذ شد . اما آخرین تصمیم دولت مبنی بر حذف تعدادی از یارانه بگیران و تصمیم حذف سهمیه بندی بنزین و تك نرخی كردن آن فارغ از آنكه یك تصمیم درست اقتصادی هست یا نیست حاشیه هایی در پی داشت كه جای تامل دارد .
دولت راست گویان كه نگارنده نیز از جمله رای دهندگان به آن بود باید بر مدار صداقت و بر پایه ی اعتماد به افكار عمومی به حیات خود ادامه دهد . اینكه بدون اطلاع قبلی و به طور ناگهانی در حالی كه برخی دولت مردان از روزهای قبل از سال 1394 تا اوایل خرداد ماه مرتب از عدم حذف سهمیه بندی بنزین و عدم افزایش نرخ بنزین سخن می گفتند به یكباره بنزین تك نرخی می شود و سهمیه های ذخیره شده ی برخی خودروها سوخته می شود نه تنها با تدبیر سر سازگاری ندارد بلكه عین بی تدبیری و نا بخردی است .

امروز مهمترین سوال افكار عمومی این است كه چرا دولت قبل از آنكه چنین تصمیمی را عملی نماید با مردم سخن نگفت .دولت باید به افكار عمومی پاسخ دهد كه چرا چنین تصمیمی را قبل از اجرا از مردم پنهان نموده است ؟ آیا مردم را امین و مورد اعتماد خویش نمی داند ؟ آیا خود نیز به اشتباه بودن چنین تصمیمی واقف بود كه آنرا از افكار عمومی پنهان نمود ؟ آیا از جوسازی های برخی مخالفان دولت واهمه داشت كه ممكن است  برای دولت حاشیه درست نمایند ؟ ودهها سوال دیگر كه اكنون دولت در اثر یك تصمیم ناگهانی باید به آنها پاسخ دهد .

متاسفانه دولت یازدهم از بدو تشكیل با انتخاب برخی وزرا و دولت مردان دچار حاشیه شد فراموش نمی كنیم كه برخی از همین وزا و دولت مردان از قدیم الایام دستی در تصمیمات نادرست دولتهای پنجم ، ششم و هفتم هشتم داشتند . فراموش نمی كنیم كه همین سخنگوی فعلی دولت در مناظره ی تلویزیونی دور دوم انتخابات سال 1384 به عنوان نماینده ی آقای هاشمی رفستجانی در مقابل آقای خوش چهره به عنوان نماینده ی آقای احمدی نژاد حاضر شد و با بی تدبیری كامل به كاندید رقیب و طرفدارانش توهین نمود و همین امر  باعث كاهش آراء آقای هاشمی رفسنجانی و شكست ایشان شد .
امروز افرادی در اطراف آقای روحانی قرار دارند كه متاسفانه با تصمیمات نادرست ، زمینه های تخریب دولت را فراهم می نمایند نگاهی به فضای مجازی و سیل طنزهای تلخ وشیرین در خصوص تك نرخی شدن بنزین و حذف یارانه ها نشان می دهد كه رقبا و مخالفان دولت چگونه از بی تدبیری و لاپوشانی اشتباهات دولت استفاده می برند .
امروز آقای روحانی باید عناصر و افرادی از كابینه  كه همراه دولت حركت نمی كنند را مورد بازنگری قرار دهد البته فرض بر آن است كه آقای روحانی خود مخالف چنین تصمیاتی است در غیر این صورت و چنانچه خود آقای رئیس جمهور مدافع حذف یارانه بخشی از اقشار جامعه ، حذف سهمیه بندی بنزین و تك نرخی شدن آن باشد مسئله كاملا متفاوت می شود به هر حال امروزه بخشی از رسانه ها كه در سالهای نه چندان دور مخالف افزایش قیمت بنزین بودند سكوت كرده وكسانی كه مدافع سیاستهای افزایش قیمت حامل های انرژی بودند به یكباره با توپ پر به میدان آمده و دولت را مورد هجمه ی شدیدی قرار می دهند به دولت مردان توصیه می شود به جای حرف شنوی از مشاورانی بی تدبیر ، كمی در میان مردم باشند تا نظرات آنان را در باره ی اتخاذ چنین تصمیاتی بشنوند .  

 نگارنده معتقد است افزایش قیمت حامل های انرژی در هر دولتی صورت گیرد چه اصولگرا و چه اصلاح طلب اقدامی نادرست و در راستای افزایش تورم و نارضایتی مردم خواهد بود. بنابراین باید قدر سرمایه ی اجتماعی رای مردم را دانست . دولت آقای روحانی بداند و هوشیار باشد كه  با تصمیماتی اشتباه و تورم زا چوب حراج به سرمایه های اجتماعی دولت خود  نزند چرا كه این دولت باز هم به رای همین مردمی كه از تصمیمات نادرست آن دچار سرگردانی می شوند سخت نیازمند است . رای دهندگان و طرفداران دولت آقای روحانی فقط از تصمیمات درست و مدبرانه ی دولت ایشان حمایت خواهند كرد هر كجا كه خط قرمزهای نظام  و معیشت مردم مورد فراموشی قرار گیرد هزینه های آنرا دولت مردان پرداخت خواهند داد چرا كه  اشتباهات پی در پی دولت مردان تدبیر و امید فضا را  برای تخریب آنان و پیروزی مخالفان  فراهم خواهد شد .
کد یادداشت: 172
Share
 

پایگاه منطقه‌ای جنگ اقتصادی آمریکا در خاورمیانه کجاست/ TFTC را بهتر بشناسید

منع کاندیداها از ریخت‌ و پاش‌ انتخاباتی/ کمک نقدی و غیر نقدی به مردم خرید رای محسوب می‌شود

وزیر کشور: دستگاه‌هایی که به وظایف خود عمل نکردند آخر سال باید پاسخگو باشند

11رشته صنایع‌دستی در آبدانان فعال است

رهبر انقلاب: شهادت‌ها و حضور بی‌نظیر مردمی تأثیر تعیین‌کننده در آینده تاریخ می‌گذارد

مرگ کودک 7ساله آبدانانی بر اثر سقوط در کانال فاضلاب

ناگفته‌هایی از ترور«حاج قاسم» به روایت سردار حاجی‌زاده/ چهار پایگاه در عملیات شرکت داشتند

«ظریف»: ایران همچنان آماده گفت‌وگو با همسایگانش است

دی مارتزیو: دی بیاسی به تیم ملی فوتبال ایران نزدیک شده است/احتمال عقد قرارداد تا 48 ساعت آینده

انتقال روستای مولاب آبدانان به مکان دیگر

بارش برف زمستانی در شهرستان آبدانان/گزارش تصویری

باشگاه‌های ایران در چه صورت از لیگ قهرمانان آسیا انصراف می‌دهند؟

دود تعلل 40 روزه روحانی برای انتخاب رئیس هلال احمر در چشم سیل‌زدگان

روحانی در جمع مردم سیل‌زده کلانی: بازسازی ویرانی‌ها و جبران خسارت‌ها فورا انجام شود

سرنوشت قانونگذاران پس از عدم احراز و ردصلاحیت/ نمایندگی مجلس با مصونیت آهنین!

کوبیدن پایگاه‌های آمریکا از سوی سپاه «ایام الله» است/ ترور«سردار سلیمانی» مایه روسیاهی آمریکا شد

رخنه دشمنان و سستی جامعه را نا امن می‌کند

کانون یابی بیماری تب نزله‌ای بدخیم در سطح شهرستان

نیروهای مسلح حافظان ایران اسلامی هستند

راهپیمایی دفاع از آرمان‌های انقلاب و تکریم سپاه درآبدانان برگزار شد

زلزله بخش مورموری آبدانان را لرزاند

چگونه عمر باتری گوشی را افزایش دهیم؟

رابطه ویتامین دی با کبد چرب

باکتری روده به جنگ پارکینسون می‌رود

رهبر انقلاب: کاری کنید روحیه جهاد و مقاومت راه قطعی نسل‌های پی در پی شود

روحانی: در سانحه سقوط هواپیما کسانی اشتباه کردند که همیشه برای امنیت کشور تلاش کرده‌اند

تجمع مقابل سفارت انگلیس/ دانشجویان: سفیر لندن را اخراج کنید

والیبال انتخابی المپیک| ایران المپیکی شد/ پرواز بی‌دردسر به توکیو از فراز دیوار چین