تك نرخی شدن بنزین عین بی تدبیری است
تك نرخی شدن بنزین عین بی تدبیری است
تاریخ درج خبر : دوشنبه 22 تیر 1394 ساعت 12:27
 
تک نرخی شدن بنزین نه تنها با تدبیر سر سازگاری ندارد، بلكه عین بی تدبیری و نابخردی است.
به گزارش آبدانان خبر ، محمد نعمتی :: با شروع تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری یازدهم و شعار دولت تدبیر و امید توسط جناب آقای دكتر روحانی امیدهایی در دل مردم زنده شد كه انشاء الله دولت آینده كارهایش بر مدار تدبیر و در راستای تزریق امیدواری به جامعه خواهد بود .

مردم در چشم بر هم زدنی سرنوشت انتخابات را رقم زدند و روحانی ذیل شعارهایش كه شخصی حقوقدان است و دولتش دولت راست گویان خواهد بود پیروز انتخابات شد . از آن روز تا به امروز تعدادی از  تصمیمات دولت مردان رگه هایی از تردید را  در دل برخی شهروندان ایجاد نموده است كه واقعاً تصمیمات این دولت بر مدار تدبیر است یا نه ؟
بگذریم از تصمیمات ریز و درشتی كه در این دو سال اتخاذ شد . اما آخرین تصمیم دولت مبنی بر حذف تعدادی از یارانه بگیران و تصمیم حذف سهمیه بندی بنزین و تك نرخی كردن آن فارغ از آنكه یك تصمیم درست اقتصادی هست یا نیست حاشیه هایی در پی داشت كه جای تامل دارد .
دولت راست گویان كه نگارنده نیز از جمله رای دهندگان به آن بود باید بر مدار صداقت و بر پایه ی اعتماد به افكار عمومی به حیات خود ادامه دهد . اینكه بدون اطلاع قبلی و به طور ناگهانی در حالی كه برخی دولت مردان از روزهای قبل از سال 1394 تا اوایل خرداد ماه مرتب از عدم حذف سهمیه بندی بنزین و عدم افزایش نرخ بنزین سخن می گفتند به یكباره بنزین تك نرخی می شود و سهمیه های ذخیره شده ی برخی خودروها سوخته می شود نه تنها با تدبیر سر سازگاری ندارد بلكه عین بی تدبیری و نا بخردی است .

امروز مهمترین سوال افكار عمومی این است كه چرا دولت قبل از آنكه چنین تصمیمی را عملی نماید با مردم سخن نگفت .دولت باید به افكار عمومی پاسخ دهد كه چرا چنین تصمیمی را قبل از اجرا از مردم پنهان نموده است ؟ آیا مردم را امین و مورد اعتماد خویش نمی داند ؟ آیا خود نیز به اشتباه بودن چنین تصمیمی واقف بود كه آنرا از افكار عمومی پنهان نمود ؟ آیا از جوسازی های برخی مخالفان دولت واهمه داشت كه ممكن است  برای دولت حاشیه درست نمایند ؟ ودهها سوال دیگر كه اكنون دولت در اثر یك تصمیم ناگهانی باید به آنها پاسخ دهد .

متاسفانه دولت یازدهم از بدو تشكیل با انتخاب برخی وزرا و دولت مردان دچار حاشیه شد فراموش نمی كنیم كه برخی از همین وزا و دولت مردان از قدیم الایام دستی در تصمیمات نادرست دولتهای پنجم ، ششم و هفتم هشتم داشتند . فراموش نمی كنیم كه همین سخنگوی فعلی دولت در مناظره ی تلویزیونی دور دوم انتخابات سال 1384 به عنوان نماینده ی آقای هاشمی رفستجانی در مقابل آقای خوش چهره به عنوان نماینده ی آقای احمدی نژاد حاضر شد و با بی تدبیری كامل به كاندید رقیب و طرفدارانش توهین نمود و همین امر  باعث كاهش آراء آقای هاشمی رفسنجانی و شكست ایشان شد .
امروز افرادی در اطراف آقای روحانی قرار دارند كه متاسفانه با تصمیمات نادرست ، زمینه های تخریب دولت را فراهم می نمایند نگاهی به فضای مجازی و سیل طنزهای تلخ وشیرین در خصوص تك نرخی شدن بنزین و حذف یارانه ها نشان می دهد كه رقبا و مخالفان دولت چگونه از بی تدبیری و لاپوشانی اشتباهات دولت استفاده می برند .
امروز آقای روحانی باید عناصر و افرادی از كابینه  كه همراه دولت حركت نمی كنند را مورد بازنگری قرار دهد البته فرض بر آن است كه آقای روحانی خود مخالف چنین تصمیاتی است در غیر این صورت و چنانچه خود آقای رئیس جمهور مدافع حذف یارانه بخشی از اقشار جامعه ، حذف سهمیه بندی بنزین و تك نرخی شدن آن باشد مسئله كاملا متفاوت می شود به هر حال امروزه بخشی از رسانه ها كه در سالهای نه چندان دور مخالف افزایش قیمت بنزین بودند سكوت كرده وكسانی كه مدافع سیاستهای افزایش قیمت حامل های انرژی بودند به یكباره با توپ پر به میدان آمده و دولت را مورد هجمه ی شدیدی قرار می دهند به دولت مردان توصیه می شود به جای حرف شنوی از مشاورانی بی تدبیر ، كمی در میان مردم باشند تا نظرات آنان را در باره ی اتخاذ چنین تصمیاتی بشنوند .  

 نگارنده معتقد است افزایش قیمت حامل های انرژی در هر دولتی صورت گیرد چه اصولگرا و چه اصلاح طلب اقدامی نادرست و در راستای افزایش تورم و نارضایتی مردم خواهد بود. بنابراین باید قدر سرمایه ی اجتماعی رای مردم را دانست . دولت آقای روحانی بداند و هوشیار باشد كه  با تصمیماتی اشتباه و تورم زا چوب حراج به سرمایه های اجتماعی دولت خود  نزند چرا كه این دولت باز هم به رای همین مردمی كه از تصمیمات نادرست آن دچار سرگردانی می شوند سخت نیازمند است . رای دهندگان و طرفداران دولت آقای روحانی فقط از تصمیمات درست و مدبرانه ی دولت ایشان حمایت خواهند كرد هر كجا كه خط قرمزهای نظام  و معیشت مردم مورد فراموشی قرار گیرد هزینه های آنرا دولت مردان پرداخت خواهند داد چرا كه  اشتباهات پی در پی دولت مردان تدبیر و امید فضا را  برای تخریب آنان و پیروزی مخالفان  فراهم خواهد شد .
کد یادداشت: 172
Share
 

رئیس جمهور: رعایت پروتکل ها توسط مردم 20 درصد کاهش یافته است

نجات مرد ۴٧ ساله از ارتفاعات کبیرکوه منطقه چشمه بوتک آبدانان

آمریکای تنها و مکانیسم ماشه| دیپلمات‌ها درباره نتیجه اقدام واشنگتن چه می‌گویند؟

فرمانده سپاه: آمریکایی ها بدانند هرکس در ماجرای ترور سردار سلیمانی نقش داشته را می‌زنیم؛ این یک پیام جدی است

اجرای بیش از 70 برنامه در چهل سالگی دفاع مقدس

امام جمعه آبدانان از مشارکت مردم شهرستان در انتخابات تشکر کرد

برگزاری آزمون سراسری خوشنویسان در آبدانان

قدردانی فرمانده سپاه ایلام از حضور حماسی مردم در انتخابات

تمام تلاشم را برای مطالبه‌گری احقاق حق مردم ‌به‌کار خواهم گرفت / ‌اشتغال جوانان را پیگیری می‌کنم

یک هفته پرماجرا در آموزش و پرورش/ از شایعات دانش‌آموزان کرونایی تا جنجال حذف تصاویر

سیلی سپاه به گروهک‌های ضد انقلاب در مرزهای شمالغرب/ امنیت مردم خط قرمز نیروهای مسلح است

درگیری پلیس صهیونیستی با تظاهرات ضد نتانیاهو؛ بازداشت حداقل ۹ معترض

دانشجویان جدید الورود ترم اول را از دست نمی دهند/ آغاز ترم با یک ماه تاخیر

تولید سالانه ۲۶ هزار تن گوشت قرمز در ایلام

نامه فعالان فضای مجازی به مجلس درباره کارنامه پراشکال وزیر ارتباطات در حوزه فضای مجازی

قیمت نان در ایلام افزایش‌ یافت

روحانی: حداقل تا شش ماه دیگر با کرونا درگیر هستیم/ بالا و پایین رفتن آمارها به اعمال خودمان برمی‌گردد

خبرگزاری فرانسه| قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم‌های ایران رأی نخواهد آورد

دستورالعمل مراسم عزاداری محرم ابلاغ شد

رسانه‌ها روحیه امیدآفرینی را در بین مردم تقویت کنند

کلاهبرداری از طریق سایت دیوار در ایلام

معاون هماهنگ کننده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام منصوب شد

ابتلای ۳۱ کودک ایلامی به کرونا ویروس

اصلاح و توسعه شبکه آب در سه روستای شهرستان آبدانان

خاک می‌خوریم اما خاک نمی‌دهیم‌/ ماجرای اشک ریختن ستارخان

دستورالعمل وزارت بهداشت برای محرم/ جلسات به فضای باز می‌رود

ابَر‌حریفی به نام آیت‌الله خامنه‌ای

کشف ۱۰۱ راس دام قاچاق در مرزهای دهلران