تشكیل بانك نیروی انسانی تحصیل كرده در آبدانان ضروری است
تشكیل بانك نیروی انسانی تحصیل كرده در آبدانان ضروری است
تاریخ درج خبر : یکشنبه 16 فرودرین 1394 ساعت 10:08
 
تشكیل بانك نیروی انسانی تحصیل كرده ، نظریه پرداز ، كار آفرین و صاحب نظر در آبدانان ضروری است.
 آبدانان خبر - محمد نعمتی : در روزگار معاصر و در دنیای پسا مدرن امروز بزرگترین سرمایه ی جوامع بزرگ و پیشرفته ،   نیروی انسانی است .
 روزگاری داشتن كارخانجات صنعتی بزرگ ، همچون فولادسازی سرمایه ی كشورهای بزرگ بود اما امروز تولید فكر و فروش تكنولوژی خلاقانه  و نیروی انسانی آموزش دیده بزرگترین سرمایه ی كشورهای توسعه یافته است .
 كشورهای بزرگ و توسعه یافته ،  به تولید نیروی انسانی خلاق و كارآفرین به عنوان بزرگترین سرمایه ی انسانی  جوامع خود فكر می كنند .
 شهر آبدانان به عنوان نقطه ای محروم در استان ایلام دارای ظرفیتها و پتانسیلهای فراوانی در زمینه ی نیروی انسانی تحصیل كرده و آموزش دیده است ، جوانان جویای نام این شهر سالهاست كه بر صندلی های بهترین دانشگاههای این كشور تكیه زده اند ، همان هایی كه روزگاری رتبه های تك رقمی آنها در آزمون كنكور ما را به وجد می آورد امروز اساتیدی مجرب ، مهندسانی خلاق ، پزشكانی حاذق و كارآفرینانی بزرگ هستند كه متاسفانه به هزار دلیل پیدا و پنهان مردمان سایر نقاط كشور از دانش و تجربه ی آنها بهره مند می شوند و همشهریانشان در شهر نخبه پرور آبدانان از خدمات و دانش آنها بهره ی چندانی ندارند .
این جوانان ، بزرگترین سرمایه های انسانی این شهر هستند كه متاسفانه با سهل انگاری و عدم برنامه ریزی مناسب ارتباط آنها با همشهریانشان هر روز كم رنگ تر می شود ، هر سال درروزهای آخر اسفند ماه تا پایان تعطیلات نوروز در قاب این شهر چهره هایی دیده می شود  كه هر كدام گنجینه ای بزرگ از دانش ، تخصص و تجربه هستند تصور اینكه این عزیزان در تمام طول سال یا حداقل بخشی از آن  در كنار همشهریان خود باشند دور از ذهن نیست به شرط انكه مسئولان ، دلسوزان و عقلای قوم برای حضور مستمر و مداوم آنان در این شهر برنامه ای ویژه داشته باشند . برنامه ای عملیاتی و كاربردی كه با حضور و مشاركت همه ی صاحبنظران طراحی و اجرا شود.
 به عنوان آغاز یك حركت بزرگ برای توسعه و پیشرفت آبدانان پیشنهاد می شود در اسرع وقت با دعوت از صاحب نظران و تحلیل گران ،  ساز و كار این حركت انسانی طراحی و اجرا شود .
پیشنهاد این حقیر تشكیل بانك نیروی انسانی تحصیل كرده ، نظریه پرداز ، كار آفرین و صاحب نظر است ، برای شروع این حركت پیشنهاد می شود فرمانداری شهرستان با انتخاب و انتصاب مشاورانی صاحب نظر ،  دبیرخانه ای برای شناسایی  چنین افرادی تشكیل داده و لیست كاملی از تمام فرزندان این شهر كه صاحب   تخصص ، تعهد ، دانش ، سرمایه اقتصادی ، فرهنگی و.... بوده  و دل در گرو آبادانی و پیشرفت مردمان شهر خود داشته اما بنا بر هر دلیلی در  اقصا نقاط این كشور و حتی خارج ازكشور به سر می برند تهیه و در اختیار دبیرخانه ی بانك سرمایه ی انسانی شهرستان قرار داده شود تا به  مناستهای مختلف و در ایامی مانند نوروز كه تقریباً همه ی این عزیزان جهت دیدار با خانواده هایشان چند روزی را در زادگاه خود سپری می كنند همایشی با حضور آنان برگزار و ضمن استماع نظرات و ایده های آنان برنامه ای منسجم برای استفاده از ظرفیتهای بزرگ آنان در توسعه ی  همه جانبه ی این شهر طراحی و اجرا شود . مسیر توسعه ی آبدانان از گذرگاه همدلی و همبستگی خواهد گذشت  توسعه ی پایدار و متوازن بدون توجه به  زیرساختهای فرهنگی امكان پذیر نیست باید نهضت  همدلی و  هم زبانی را در بستری فرهنگی ایجاد نمود و آنگاه به فكر توسعه ی اقتصادی، اجتماعی ، سیاسی و.... این شهر افتاد .
 امسال كه بنا به فرموده ی مقام معظم رهبری سال همدلی و هم زبانی دولت و ملت نامگذاری شده فرصت مغتنمی است تا به دور از جنجالهای سیاسی ، حزبی و قوم گرایانه حركتی بزرگ برای طراحی مسیر توسعه ی آبدانان آغاز نمود .

 نگارنده ضمن دعوت از همه ی صاحب نظران و همشهریان عزیز كه دل در گرو آبادانی و پیشرفت زادگاه مادری خویش دارند آمادگی خود را برای هر نوع همكاری در زمینه  تشكیل و طراحی بانك سرمایه ی انسانی این شهرستان اعلام می دارد .
کد یادداشت: 168
Share
 

کشف ۱۰۱ راس دام قاچاق در مرزهای دهلران

نجات گردشگر ۴۵ ساله در منطقه «بانزکه» ماژین توسط هلال احمر

برنامه های فرهنگی دهه ولایت در ایلام به صورت مجازی برگزار می شود

دشمنان همواره دنبال ناامید کردن مردم هستند

اگر گوشت قرمز نخوریم، این ۱۰ اتفاق برایمان می‌افتد

کمبود ویتامین D چه عوارضی برای سلامت بدن به دنبال دارد؟

پسر هرزه شیخ فضل الله نوری!

نکات طلایی در واپسین روزهای مانده به کنکور

کیفیت مجموعه‌های تلویزیونی تابع چه قوانینی است؟/ سلطان محمدی: سریال ها دیگر مثل قبل نیستند!

استاندار کربلا پذیرش زائر در عاشورا را هم ممنوع کرد

وزیر اسبق بازرگانی : مسببان بازار مسکن، بانک‌هایی هستند که هزاران واحد مسکونی خریده‌اند

دستگیری سارق اماکن خصوصی در آبدانان

کمک مومنانه؛ مصداق انقلابی‌‌گری/ در برجام خسارت فراوان به ما وارد شد/ کنترل قیمت‌ها؛ مسئله فوری/ بزرگترین دشمن آمریکا ملّتش است

بیش از دوسوم کرونایی ها قبل از ظهور علائم سایرین را آلوده می کنند

کرونا ویروس و عدم تغییر سبک زندگی

غرق شدن معلم جوان ناجی برادر

تحریم ناجا نشان از ناکارآمدی و شکست نقشه های سردمداران آمریکایی است

واکسن ضد کرونای چین روی 108 انسان جواب داد

رهبر انقلاب: ویروس صهیونیسم ریشه‌کن می‌شود/ مبارزه برای آزادی فلسطین «جهاد فی سبیل اللّه» است

روحانی: اماکن مقدسه از فردا باز می‌شوند/ همه کارمندان دولت از ۱۰ خرداد سر کار می‌آیند

سکوت لاریجانی درباره تغییر مصوبات مجلس دهم

آتش‌سوزی در منطقه کاسه ماس مهار شد/تصاویر

آتش‌سوزی گسترده در منطقه کاسه ماس/درخواست کمک همگانی برای مهار آتش

سخنگوی دولت: همه گزینه‌ها درباره واکنش‌ به آمریکا روی میز است

پاسخ به 13 میلیون پرسش «کرونایی»!

مقام پیشین آمریکایی: پامپئو در برابر ایران شکست خورده است

دستگیری عاملان درگیری دسته جمعی در آبدانان

تهیه و توزیع هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان کمیته امداد امام خمینی(ره)