تشكیل بانك نیروی انسانی تحصیل كرده در آبدانان ضروری است
تشكیل بانك نیروی انسانی تحصیل كرده در آبدانان ضروری است
تاریخ درج خبر : یکشنبه 16 فرودرین 1394 ساعت 10:08
 
تشكیل بانك نیروی انسانی تحصیل كرده ، نظریه پرداز ، كار آفرین و صاحب نظر در آبدانان ضروری است.
 آبدانان خبر - محمد نعمتی : در روزگار معاصر و در دنیای پسا مدرن امروز بزرگترین سرمایه ی جوامع بزرگ و پیشرفته ،   نیروی انسانی است .
 روزگاری داشتن كارخانجات صنعتی بزرگ ، همچون فولادسازی سرمایه ی كشورهای بزرگ بود اما امروز تولید فكر و فروش تكنولوژی خلاقانه  و نیروی انسانی آموزش دیده بزرگترین سرمایه ی كشورهای توسعه یافته است .
 كشورهای بزرگ و توسعه یافته ،  به تولید نیروی انسانی خلاق و كارآفرین به عنوان بزرگترین سرمایه ی انسانی  جوامع خود فكر می كنند .
 شهر آبدانان به عنوان نقطه ای محروم در استان ایلام دارای ظرفیتها و پتانسیلهای فراوانی در زمینه ی نیروی انسانی تحصیل كرده و آموزش دیده است ، جوانان جویای نام این شهر سالهاست كه بر صندلی های بهترین دانشگاههای این كشور تكیه زده اند ، همان هایی كه روزگاری رتبه های تك رقمی آنها در آزمون كنكور ما را به وجد می آورد امروز اساتیدی مجرب ، مهندسانی خلاق ، پزشكانی حاذق و كارآفرینانی بزرگ هستند كه متاسفانه به هزار دلیل پیدا و پنهان مردمان سایر نقاط كشور از دانش و تجربه ی آنها بهره مند می شوند و همشهریانشان در شهر نخبه پرور آبدانان از خدمات و دانش آنها بهره ی چندانی ندارند .
این جوانان ، بزرگترین سرمایه های انسانی این شهر هستند كه متاسفانه با سهل انگاری و عدم برنامه ریزی مناسب ارتباط آنها با همشهریانشان هر روز كم رنگ تر می شود ، هر سال درروزهای آخر اسفند ماه تا پایان تعطیلات نوروز در قاب این شهر چهره هایی دیده می شود  كه هر كدام گنجینه ای بزرگ از دانش ، تخصص و تجربه هستند تصور اینكه این عزیزان در تمام طول سال یا حداقل بخشی از آن  در كنار همشهریان خود باشند دور از ذهن نیست به شرط انكه مسئولان ، دلسوزان و عقلای قوم برای حضور مستمر و مداوم آنان در این شهر برنامه ای ویژه داشته باشند . برنامه ای عملیاتی و كاربردی كه با حضور و مشاركت همه ی صاحبنظران طراحی و اجرا شود.
 به عنوان آغاز یك حركت بزرگ برای توسعه و پیشرفت آبدانان پیشنهاد می شود در اسرع وقت با دعوت از صاحب نظران و تحلیل گران ،  ساز و كار این حركت انسانی طراحی و اجرا شود .
پیشنهاد این حقیر تشكیل بانك نیروی انسانی تحصیل كرده ، نظریه پرداز ، كار آفرین و صاحب نظر است ، برای شروع این حركت پیشنهاد می شود فرمانداری شهرستان با انتخاب و انتصاب مشاورانی صاحب نظر ،  دبیرخانه ای برای شناسایی  چنین افرادی تشكیل داده و لیست كاملی از تمام فرزندان این شهر كه صاحب   تخصص ، تعهد ، دانش ، سرمایه اقتصادی ، فرهنگی و.... بوده  و دل در گرو آبادانی و پیشرفت مردمان شهر خود داشته اما بنا بر هر دلیلی در  اقصا نقاط این كشور و حتی خارج ازكشور به سر می برند تهیه و در اختیار دبیرخانه ی بانك سرمایه ی انسانی شهرستان قرار داده شود تا به  مناستهای مختلف و در ایامی مانند نوروز كه تقریباً همه ی این عزیزان جهت دیدار با خانواده هایشان چند روزی را در زادگاه خود سپری می كنند همایشی با حضور آنان برگزار و ضمن استماع نظرات و ایده های آنان برنامه ای منسجم برای استفاده از ظرفیتهای بزرگ آنان در توسعه ی  همه جانبه ی این شهر طراحی و اجرا شود . مسیر توسعه ی آبدانان از گذرگاه همدلی و همبستگی خواهد گذشت  توسعه ی پایدار و متوازن بدون توجه به  زیرساختهای فرهنگی امكان پذیر نیست باید نهضت  همدلی و  هم زبانی را در بستری فرهنگی ایجاد نمود و آنگاه به فكر توسعه ی اقتصادی، اجتماعی ، سیاسی و.... این شهر افتاد .
 امسال كه بنا به فرموده ی مقام معظم رهبری سال همدلی و هم زبانی دولت و ملت نامگذاری شده فرصت مغتنمی است تا به دور از جنجالهای سیاسی ، حزبی و قوم گرایانه حركتی بزرگ برای طراحی مسیر توسعه ی آبدانان آغاز نمود .

 نگارنده ضمن دعوت از همه ی صاحب نظران و همشهریان عزیز كه دل در گرو آبادانی و پیشرفت زادگاه مادری خویش دارند آمادگی خود را برای هر نوع همكاری در زمینه  تشكیل و طراحی بانك سرمایه ی انسانی این شهرستان اعلام می دارد .
کد یادداشت: 168
Share
 

ناگفته‌هایی از ترور«حاج قاسم» به روایت سردار حاجی‌زاده/ چهار پایگاه در عملیات شرکت داشتند

«ظریف»: ایران همچنان آماده گفت‌وگو با همسایگانش است

دی مارتزیو: دی بیاسی به تیم ملی فوتبال ایران نزدیک شده است/احتمال عقد قرارداد تا 48 ساعت آینده

انتقال روستای مولاب آبدانان به مکان دیگر

بارش برف زمستانی در شهرستان آبدانان/گزارش تصویری

باشگاه‌های ایران در چه صورت از لیگ قهرمانان آسیا انصراف می‌دهند؟

دود تعلل 40 روزه روحانی برای انتخاب رئیس هلال احمر در چشم سیل‌زدگان

روحانی در جمع مردم سیل‌زده کلانی: بازسازی ویرانی‌ها و جبران خسارت‌ها فورا انجام شود

سرنوشت قانونگذاران پس از عدم احراز و ردصلاحیت/ نمایندگی مجلس با مصونیت آهنین!

کوبیدن پایگاه‌های آمریکا از سوی سپاه «ایام الله» است/ ترور«سردار سلیمانی» مایه روسیاهی آمریکا شد

رخنه دشمنان و سستی جامعه را نا امن می‌کند

کانون یابی بیماری تب نزله‌ای بدخیم در سطح شهرستان

نیروهای مسلح حافظان ایران اسلامی هستند

راهپیمایی دفاع از آرمان‌های انقلاب و تکریم سپاه درآبدانان برگزار شد

زلزله بخش مورموری آبدانان را لرزاند

چگونه عمر باتری گوشی را افزایش دهیم؟

رابطه ویتامین دی با کبد چرب

باکتری روده به جنگ پارکینسون می‌رود

رهبر انقلاب: کاری کنید روحیه جهاد و مقاومت راه قطعی نسل‌های پی در پی شود

روحانی: در سانحه سقوط هواپیما کسانی اشتباه کردند که همیشه برای امنیت کشور تلاش کرده‌اند

تجمع مقابل سفارت انگلیس/ دانشجویان: سفیر لندن را اخراج کنید

والیبال انتخابی المپیک| ایران المپیکی شد/ پرواز بی‌دردسر به توکیو از فراز دیوار چین

سرلشکر سلامی: بیش از همه به خاطر سانحه هواپیمای اوکراینی ناراحتیم

نارضایتی مردم از بسته شدن تنها جایگاه سی ان جی آبدانان/ بزودی مشکل رفع خواهد شد

تقاضا کردیم پروازها متوقف شود/ اپراتور هواپیما را موشک کروز تشخیص داده بود

شجاعت صداقت در حادثه تلخ هواپیمای اوکراین/ وقتی بین مردم و حاکمیت پنهان کاری معنا ندارد+اینفوگرافیک

شهادت سردار سلیمانی یک رفراندوم در جبهه مقاومت ایجاد کرد

محسن رضایی: با انگشت‌های روی ماشه اوضاع را رصد می‌کنیم