سایت خبری آبدانان خبر
بروزترین پایگاه خبری شهرستان آبدانان
1399/05/17 -19:36:16
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء:
اجرای 186 پروژه محرومیت زدایی در ایلام توسط قرارگاه خاتم الانبیاء
	اجرای 186 پروژه محرومیت زدایی در ایلام توسط قرارگاه خاتم الانبیاء
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) گفت: 186 پروژه محرومیت زدایی در استان توسط قرارگاه خاتم الانبیاء با اعتبار پنج میلیارد و 500 میلیون تومان صورت گرفته است
تاریخ درج خبر:1398/07/04    | کد خبر: 48005
به گزارش آبدانان خبر به نقل ازايلام بيدار ،  "سعید محمد"، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در مراسم افتتاح و بهره برداری از 1005 پروژه عمرانی محرومیت زدایی سپاه باحضور سرلشکر سلامی در استان ایلام گفت: توسعه آب و خاک یکی از بحث های مهم برای رونق تولید در استان ایلام محسوب می شود.

 

وی اظهار کرد: الحمدالله در پروژه طرح گرمسیری در مهران 14هزار هکتار آماده کردیم و تا مین مالی انشاءالله بتوانیم آن را زیر کشت ببریم و مردم از این طرح که مقام معظم رهبری از اعتبارات صندوق توسعه ملی به این طرح اختصاص داده بودند بهره مند شوند.

سد کنگیر در استان ایلام نیز یکی دیگر از فعالیتهای قرارگاه خاتم النبیاء(ص) در استان می باشد.

 

محمد افزود: در سیل اخیر با توجه به اینکه ارتباط استان ایلام و لرستان در رودخانه سیمره قطع شد، دو پل توسط سپاه ساخته شد و به استان اهداء گردید.

 

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) با اشاره به فعالیتهای محرومیت زدایی در استان ایلام گفت: 186 پروژه محرومیت زدایی در استان توسط قرارگاه خاتم الانبیاء صورت گرفته است که از مهمترین آنها؛ 56 باب مسجد، دو طرح آبرسانی، چهار اماکن ورزشی، 11 حسینیه، 11 پل روستایی، 9 کیلومتر راه روستایی، 58 سرویس بهداشتی و شش مدرسه با اعتبار پنج میلیارد و 500 میلیون تومان می باشد.

 

وی ادامه داد: در مباحث اشتغالزایی و بسیته های معیشتی نیز مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون تومان در استان ایلام هزینه شده است.

 

محمد تصریح کرد: 1000 بسته تحصیلی و 100 جهیزیه در استان توزیع می شود و همچنین سه کارگاه خیاطی برای زنان بدسرپرست و بی سرپرست با تمام امکانات و تجهیزات ایجاد خواهیم کرد.

 

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) یادآور شد: 23 هزار هکتار اراضی مستعد در منطقه فکه وجود دارد که با وزارت جهادکشاورزی هماهنگ کردیم و سعی بر این داریم که همه این راضی را زیر کشت ببریک، 10 هزار هکتار را توافق اولیه کردیم و تحویل ما شده که شش هزار هکتار از این زمینها تسطح شده و شبکه آبیاری تنظیم گردیده و با امروز با فرمان فرمانده کل سپاه آغاز می شود و این شش هزار هکتار از اراضی امسال زیر کشت خواهد رفت و به تعونی ها واگذار می شود.

 

وی در پایان گفت: تاکنون 50 هزار هکتار از اراضی را سبز کرده ایم و حدود 108 شرکت تعاونی با عضویت 18 هزار نفر تشکیل شده و بعد از اینکه اراضی به ثمر رسیدند به تعاونی ها واگذار می شوند و یک کار مردم نهاد است.

 

انتهای پیام/


Abdanannews.com All Rights Reserved