سایت خبری آبدانان خبر
بروزترین پایگاه خبری شهرستان آبدانان
1399/04/22 -7:51:38
فرمانده سپاه ناحیه آبدانان:
مسجد مرکز طرح های اعتلای بسیج است
مسجد مرکز طرح های اعتلای بسیج است
فرمانده سپاه ناحیه آبدانان گفت: مساجد پایگاه اصلی دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی می باشد و سپاه با اعتقاد به این امر، تمرکز طرح های اعتلای بسیج را در مسجد قرار داده است.
تاریخ درج خبر:1398/05/30    | کد خبر: 45966
به گزارش آبدانان خبر مراسم روز جهانی مساجد با حضور امام جمعه شهرستان ،فرماندار،حجت السلام رفعیی امام جمعه اسبق آبدانان ،دیگر مسئولان شهرستان و مردم شهید پرور شهرستان آبدانان برگزار شد.
سرهنگ پاسدار"کرمرضا نصرالهی"فرمانده سپاه ناحیه آبدانان در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگارآبدانان خبر اظهار داشت:در سال 1348 در 31مرداد مسجدالاقصی که قبله اول مسلمین جهان است توسط صهیونیست ها به آتش کشیده شد و به همین دلیل 31 مرداد را روز جهانی مساجد نامگذاری کرده اند.
وی افزود:آتش زدن مسجدالاقصی قبله اول مسلمین جهان در سال ۱۳۴۸ توسط صهیونیست‌های کودک کش، نشان از عمق کینه دشمنان اسلام از مساجد است.
نصرالهی نگاه اسلام به مسجد،نگاهی ژرف و شکوهمند دانست و بیان داشت: خداوند، مساجد را مکان‌هایی برای اوج گرفتن و رسیدن به قله قرب الهی می داند و به مؤمنان، مکانی چون مسجد را معرفی می‌کند تا از آن به عنوان کانون محوری عبادت و خودسازی و در عین حال مرکز تعاملات مردم با یکدیگر، بهره گیرند.
وی با اشاره به اینکه مساجد باید محلی برای بصیرت افزایی باشد ،خاطر نشان کرد:دوری جوانان از مساجد و ارزش‌ها برای جامعه خطرناک است.
فرمانده سپاه ناحیه آبدانان مساجد را پایگاه اصلی دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی دانست  و تصریح کرد: سپاه با اعتقاد به این امر، تمرکز و رویکرد طرح های اعتلای بسیج را در مسجد قرار داده است.
نصرالهی در پایان گفت:سپاه پاسداران با ترویج فرهنگ مسجد محوری تلاش می‌کند پیوند قوی‌تری میان بسیجیان و نیروهای ارزشی با مساجد برقرار کند.
 Abdanannews.com All Rights Reserved