سایت خبری آبدانان خبر
بروزترین پایگاه خبری شهرستان آبدانان
1398/12/05 -8:55:28
امام جمعه آبدانان:
عملکرد نمایندگان مجلس بسیار ضعیف است
عملکرد نمایندگان مجلس بسیار ضعیف است
امام جمعه آبدانان گفت:نمایندگان مجلس در این دوره عملکرد بسیار ضعیفی داشته اند به طورئیکه خط فقر از 16درصد سال 96به 23تا 40 درصد در ستال 97افزایش یافته است.
تاریخ درج خبر:1398/03/03    | کد خبر: 44868
به گزارش آبدانان خبرحجت السلام "حسین حاجیلری"امام جمعه آبدانان در خطبه های نماز جمعه این هفته آبدانان اظهار داشت:اگر شاخص ما کلام امیرالمومنین(ع) است حکومت، عدل ،جهاد ،امر به معروف و نهی از منکر و... باید به دور از افراط و تفریط عین اسلام باشد.
وی با بیان اینکه طبق کلام امام علی(ع)اگر در جای ظلم و ستم دیده شد باید حکومت ها قیام  کنند، افزود:امیرالمومنین (ع) بارها و بارها این را در حکومت خود از جمله در لیله المبیت به منحصه ظهور گذاشت.
امام جمعه آبدانان لیله القدر را شب وحدت و انسجام ملت دانست و تصریح کرد:شب ضربت خوردن امیرالمومنین(ع) علاوه برجنبه های دیگر جنبه جهاد ،ایثار و گذشت دارد که باید در دل و ذهن ما پر رنگ شود.
وی با اشاره به اینکه ادر طول انقلاب اسلامی هر زمان که کلام ولایت را سرلوحه کار خود قرار دادیم پیروز شدیم،افزود:تحکیم و استحکام اقتدار دفاعی و موشکی ، گسترش نفوذ منطقه ایران که در جهان اسلام و کشورهای اروپا ،حفظ انسجام و وحدت ملی ،حنثی سازی فتنه های داخلی در طول انقلاب ،شکست راهبردهای دشمن در چند دهه اخیر از جمله موارد پیروزی کشور پیرو اطاعت از کلام ولایت بوده است.
حاجیلری با بیان اینکه برای مقابله با دشمنی ها باید یک هسته انقلابی ایجاد شود،اظهار داشت:3ویژگی این  هسته؛ توجه به جبهه اعتقادی ایمان ،آمادگی در جبهه گرایش یعنی نداشتن خوی اشرافیگری و جبهه رفتار در تراز گام دوم رهبری که برای تمامی اقشار جامعه مسئولیت تعریف شده است داشته باشند.
خطیب جمعه آبدانان با اشاره به سالروز آزادسازی خرمشهر بیان داشت:اعتقاد ،گرایش و رفتار الهی باعث این پیروزی شد بطوریکه امام خمینی(ره) فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد.
وی در بخش دیگر از خطبه ها به 7خرداد آغاز هفته مجلس اشاره و افزود:نمایندگان مجلس در این دوره عملکرد بسیار ضعیفی داشته اند به طورئیکه خط فقر از 16درصد سال 96به 23تا 40 درصد در ستال 97افزایش یافته است.
حاجیلری با بیان اینکه نمایندگان مجلس به عنوان قانونگذار چه کار مثبتی انجام داده اند،گفت:بارگرانی های سنگین بر روی دوش مردم و بیشتر قشر مستضعف جامعه است نمایندگان برای شفاف سازی میزان دریافت خالص و اضافه کاری حقوق خود را برای مردم بیان کنند.
وی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب در طول سال ها به اقتصاد مقاومتی اشاره و نمایندگان کاری انجام نداده اند ،تصریح کرد:خود رو بودن بازار مسکن و خودرو سازی،نبود نظارت بر عملکرد دولت و وزرا،عدم نظارت بر برجام و تصویب آن همگی بر عملکرد ضعیف نمایندگان مجلس دلالت دارند.
خطیب جمعه آبدانان بیان داشت:نمایندگان مجلس چه در دوره انتخابات و چه در زمان 4سال فعالیت خود بعد از اتمام کار خود هیچگونه بازخواستی نمی شوند و این دلیل عدم شفافیت کار نمایندگان است.
وی به بودجه سال 98 اشاره و گفت :در این بودجه 14میلیارد دلار جهت واردات تهیه اقلام ضروری با دلار 4200تهیه شده است که حدود 60هزار میلیارد درآمدزایی برای دولت دارد که دولت از این درآمد برای افزایش یارانه و کمک به معیشت مردم باید استفاده کند.
صرف جویی در مصرف برق با توجه به فرا رسیدن فصول گرم ،تقدیر و تشکر از حضور مسئولین استانی در افتتاحیه مسجد جامع و تشکر از مهمان نوازی مردم محله هزاردر از نمازگزاران در زمان بازسازی مسجد جامع و شرکت در مراسم لیلی قدر مساجد از دیگر مباحث مطرح شده در نماز جمعه بودند.
 
 
انتهای پیام/Abdanannews.com All Rights Reserved