هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال
استقلال بدون جباروف مقابل شاگردان عصبانی دایی!/ پرسپولیس بی‌مهندس مقابل تیم عنایتی
استقلال بدون جباروف مقابل شاگردان عصبانی دایی!/ پرسپولیس بی‌مهندس مقابل تیم عنایتی
تاریخ درج خبر : چهار شنبه 20 دی 1396 ساعت 07:58
 
هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار می‌شود و در تهران استقلال به مصاف تیم سایپا می‌رود و پرسپولیس در شهر مشهد میهمان تیم سیاه‌جامگان است.
به گزارش آبدانان خبر به نقل ازفارس، دیدارهای هفته نوزدهم لیگ برتر در روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته برگزار می‌شود.

نگاهی به این بازی ها می اندازیم:

پیکان - سپیدرود رشت؛ پایان طلسم ناکامی شاگردان جلالی؟

پیکان که نیم فصل اول 7 برد متوالی داشت اکنون 7 هفته است که نتوانسته پیروز شود با این حال مجید جلالی معتقد است که این آمار بحرانی برای تیمش محسوب نمی شود! آخرین برد شاگردان جلالی مربوط به هفته یازدهم در بازی با سپاهان است. با این حال این هفته شاید پیکان بتواند طلسم نبردن هایش را بشکند زیرا حریفش یک تیم ته جدولی است که یکی از ضعیف ترین خطوط دفاعی لیگ را دارد. علی کریمی سرمربی سپیدرود هم تجربه مربیگری زیادی در لیگ ندارد اما مجید جلالی نزدیک به ربع قرن است که در فوتبال مربیگری می کند. پیکان اگر از سپیدرود به سلامت عبور کند دوباره می تواند به کسب سهمیه آسیایی در لیگ امیدوار شود وگرنه شرایط برای رسیدن به این هدف سخت خواهد بود.

پیکان در بازی رفت هم یک بر صفر بازی را به سپیدرود واگذار کرده بود.

نفت تهران - تراکتورسازی تبریز؛ بازگشت آرامش به تیم یحیی؟

نفت با یک امتیازی که از پرسپولیس گرفت خود را در رده چهاردهم جدول لیگ حفظ کرد. مالکان جدید باشگاه نفت به دنبال اعتمادسازی نزد بازیکنان شان هستند تا آنها بیش از گذشته برای موفقیت تیم تلاش کنند. هومن افاضلی شناخت خوبی از افکار فوتبالی برانکو داشت و شانس هم به کمکش آمد تا مقابل پرسپولیس بازنده نشود ضمن اینکه سرخپوشان تهرانی هوادار هم نداشتند اما تراکتورسازی هواداران پرشوری دارد و وضعیتش در جدول لیگ هم نابسامان است. بنابراین قرمزپوشان تبریزی هم مثل نفت به 3 امتیاز این بازی نیازد دارند. البته رابطه یحیی گل محمدی با مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی شکراب شده با این حال یحیی تلاش می کند با پیروزی در این مسابقه هم به وضعیت تیمش سامانی بدهد و هم رابطه بهتری با مدیران باشگاه پیدا کند.

تراکتورسازی بازی رفت را 2 بر یک از نفت برد.

استقلال خوزستان - پدیده؛ تقابل قرمز و آبی

شاگردان ویسی هفته گذشته با وجود ارایه یک بازی خوب و تهاجمی در تهران در نهایت 3 بر 2 مقابل سایپا بازنده شدند تا همچنان در رده پانزدهم جدول لیگ باقی بماند.آبی پوشان اهوازی اگر می خواهند در لیگ برتر بمانند باید در این دیدار خانگی پیروز شوند ولی کار آسانی پیش رو ندارند. پدیده هفته گذشته نفت آبادان را شکست داد تا نشان بدهد از شوک کسر 6 امتیازی فیفا خارج شده است. اگر از شاگردان مهاجری امتیاز کم نمی شد این تیم اکنون با 28 امتیاز در رده چهارم جدول لیگ قرار داشتند. به هر حال تقابل قرمزپوشان مشهدی و آبی پوشان اهوازی دیدنی خواهد بود.

بازی رفت با نتیجه مساوی 2 بر 2 به پایان رسید.

سیاه جامگان - پرسپولیس؛ اولین باخت شاگردان عنایتی؟/ تیم برانکو بدون مهندس!

برخورد صدر و قعر جدول لیگ همیشه جذاب است زیرا یک تیم برای نباختن و یک تیم برای پیروز شدن بازی می کند! پرسپولیس در این فصل مقابل تیم های قعر جدول معمولا کار سختی پیش رو داشته است. بخصوص اینکه سیاه جامگان در نیم فصل دوم هنوز شکست نخورده و رضا عنایتی مربی تازه کار فوتبال در نیم فصل دوم با این تیم خوب نتیجه گرفته است. پرسپولیس در این بازی دو بازیکن اصلی خود را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد. شجاع خلیل زاده مدافع و محسن مسلمان مهندس گلساز پرسپولیس در این بازی 3 اخطاره و محروم هستند. بنابراین برانکو مجبور است که تغییراتی در ترکیب تیم ایجاد کند البته منشا و احمدزاده بعد از یک جلسه محرومیت انضباطی از سوی برانکو به ترکیب پرسپولیس برمی گردند. شاید در این بازی محمد انصاری دوباره به قلب دفاع برگردد تا جای خالی شجاع را پر کند، حسین ماهینی به دفاع چپ می‌رود و صادق محرمی هم احتمالا به ترکیب اصلی برمی‌گردد  به هر حال اگر عنایتی بتواند از پرسپولیس امتیاز بگیرد نقطه عطفی در کارنامه مربیگری اش ایجاد کرده است. عنایتی گلزن کهنه فوتبال ایران اکنون به یکی از جوانترین مربیان لیگ تبدیل شده است که باید مقابل پرسپولیس قرار بگیرد شاید در این بازی هواداران استقلال در مشهد حامی شاگردان عنایتی باشند. پرسپولیس با 7 گل خورده قویترین خط دفاع لیگ را دارد و گل زدن به این تیم کار آسانی نخواهد بود.

پرسپولیس در دور رفت هم در ورزشگاه آزادی با نتیجه مساوی یک بر یک مقابل این تیم متوقف شد.

گسترش فولاد - فولاد خوزستان؛ نهمین برد شاگردان پورموسوی؟

فولاد خوزستان هفته گذشته مقابل سیاه جامگان 2 امتیاز حساس خانگی را از دست داد با این حال شاگردان پورموسوی همچنان در رده دوم جدول لیگ جا خوش کرده اند. فولاد تیمی منسجم  و تاکتیکی است که بی سرو صدا در نیم فصل اول امتیازهای لازم را جمع کرد تا اکنون بالاتر از خیلی از تیم های مدعی قرار بگیرد. فولاد اگر در تبریز پیروز شود همچنان در رده دوم جدول باقی می ماند اما مساوی هم ممکن است این تیم را یک رده در جدول پایین بیاورد. گسترش فولاد هم با فیروز کریمی روزهای خوبی را تجربه می کند. فیروز کریمی اولین باخت را هفته گذشته به علی کریمی در سپیدرود تحمیل کرد و باید دید زور شاگردان فیروز کریمی به فولاد می رسد یا این قرمزپوشان خوزستانی هستند که نهمین برد این فصل خود را جشن می گیرند.

در بازی رفت فولاد 2 بر یک گسترش را شکست داد.

سپاهان - ذوب آهن ؛ دربی اصفهان

دربی اصفهان جذابیت‌های زیادی دارد. امیر قلعه نویی مجبور است مقابل تیم سابقش سپاهان قرار بگیرد او همیشه گفته خاطرات خوبی در سپاهان داشته اما این مرتبه باید زردپوشان اصفهانی را شکست بدهد. ذوب آهن 10 امتیاز از 4 مسابقه اخیرش کسب کرده و وضعیت خوبی در جدول لیگ به دست آورده است با این حال قرار گرفتن روی پله هفتم جدول مدیران ذوب آهن را راضی نمی کند. سپاهان در رده دوازدهم است و برای دفاع از اعتبارش در این فصل بازی می کند زیرا شاگردان کرانچار در این فصل نه جز مدعیان قهرمانی هستند نه شانسی برای گرفتن سهمیه آسیایی دارند. آنها هفته گذشته نیز مقابل پارس جنوبی 2 امتیاز دیگر از دست دادند با این حال سپاهان هنوز هم پر افتخارترین تیم لیگ برتر است. 

ذوب آهن دربی رفت را با نتیجه 2 بر صفر به سپاهان باخت.

استقلال - سایپا؛ آبی پوشان بدون جباروف مقابل شاگردان عصبانی دایی!/ به دنبال رکورد شکنی

استقلال شفر به هیچ عنوان قابل مقایسه با استقلال منصوریان نیست. آبی پوشان 788 دقیقه است که گلی نخورده اند و اگر سیدحسین حسینی بتواند در این بازی هم گل نخورد یک رکورد بی نظیر از خود در فوتبال ایران به جا می گذارد. او سیدمهدی رحمتی کاپیتان استقلال را تبدیل به ذخیره ثابت کرده است. آبی پوشان در اوج آمادگی  هستند هرچند هفته گذشته 2 امتیاز در تبریز از دست دادند اما آبی پوشان اکنون فوتبال با برنامه ای ارایه می دهند و بازی زیبا و شناور این تیم در کنار نتیجه گیری خوب باعث محبوبیت شفر نزد هواداران شده و استقلالی ها بیش از گذشته به تیم شان افتخار می کنند. علی دایی کار سختی مقابل این استقلال آماده دارد. نکته جالب اینکه نقص هر دو تیم نداشتن گلزن تمام عیار است و هر دو تیم هم 27 امتیاز دارند. استقلال برای ماندن در رتبه چهارم تلاش می کند ولی اگر در این بازی بازنده شوند ممکن است شاگردان دایی جانشین آنها شوند. نبرد این دو تیم تهرانی برای رتبه چهارمی است. البته باید دید استقلال می تواند مقابل تیم آقای گل جهان رکورد گل نخوردنش را جاودانه کند یا این تیم سایپا است که در این بازی شرایط را تغییر می دهد. محرومیت جباروف بزرگترین لطمه برای استقلال است و باید دید آبی پوشان در غیاب او این مرتبه چگونه بازی خواهند کرد.  نارنجی‌پوشان سایپا هم از بدقولی مدیران این باشگاه ناراحتی و گلایه مند هستند اما بعید است در 90 دقیقه بازی به مطالبات‌شان فکر کنند.

سایپا در بازی رفت یک بر صفر پیروز شد.

صنعت نفت آبادان -پارس جنوبی جم؛ پایان ناکامی شاگردان تارتار؟

شگفتی ساز لیگ هفدهم در دور برگشت هنوز پیروز نشده و شاگردان مهدی تارتار یک باخت و دومساوی کسب کرده اند. پارس جنوبی اگر می خواهد همچنان در جمع تیم های بالانشین جدول بماند باید نفت آبادان را شکست بدهد. البته جایگاه سومی پارس جنوبی این هفته گارانتی است و اگر آنها بازنده هم شوند در رده سوم باقی می مانند ولی در ادامه راه ممکن است کارشان دشوار شود. نفت ابادان هم بعد از باخت به پدیده دنبال جبران هستند. نفتی ها در آبادان هجومی تر بازی می کنند هرچند این تیم فراز و فرودهایش زیاد است و باید دید شاگردان فراز کمالوند در این بازی خانگی چه وضعیتی دارند ایا آماده هستند یا در شرایط نامناسبی قرار دارند.

پارس جنوبی 2 بر یک نفت را شکست داد.

برنامه مسابقات هفته نوزدهم لیگ برتر:

پنجشنبه 21 دی ماه 96

پیکان تهران - سپیدرود رشت - ورزشگاه شهدا شهر قدس- ساعت 15

نفت تهران - تراکتورسازی تبریز - ورزشگاه تختی تهران- ساعت 15

استقلال خوزستان - پدیده خراسان- ورزشگاه غدیر اهواز- ساعت 15

جمعه 22 دی ماه 96

فولاد مبارکه سپاهان - ذوب آهن اصفهان–  - ورزشگاه نقش جهان اصفهان- ساعت 15

استقلال تهران - سایپا تهران- ورزشگاه آزادی تهران- ساعت 16:35

صنعت نفت آبادان -پارس جنوبی جم - ورزشگاه تختی آبادان- ساعت 17

گسترش فولاد تبریز - فولاد خوزستان - ورزشگاه بنیان دیزل تبریز- ساعت 14:30

سیاه جامگان مشهد - پرسپولیس – ورزشگاه ثامن مشهد – ساعت 14:30

انتهای پیام/

 

کد خبر: 28384
Share
 
 
 
 
تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است
 
نام شما:   
آدرس ایمیل:  
نظر شما: 
 


 

شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید/ چه کسی به موش‌های کور نقشه و تجهیزات مهندسی می‌داد؟ +عکس

لغو امضای تفاهمنامه همکاری با فدراسیون‌ها/طرح دهید، پول بگیرید!

ظریف: خروج از NPT یکی از گزینه‌ها است/ عربستان نشان ایران را بر روی موشک‌های انصارالله جعل کرده بود

رهبر انقلاب درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین مهمان‌نواز را تسلیت گفتند

توسعه نفتی مشکل بیکاری جوانان ایلامی ر احل نمی کند/ شمار بیکاران استان بیش از 19 هزار نفر است

مراجعه 47 هزار نفر به مراکز درمانی در ایام نوروز/ بیمارستان ۳۷۶ تختخوابی ایلام امسال به بهره برداری می رسد

به بهانه آغاز هفته کار و کارگر

"لزوم احداث سایت اداری آبدانان"

تصویب ۴۵۰ میلیون دلار برای اجرای ان جی ال ۳۱۰۰ دهلران

کشف بیش از 90 کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان ایلام

رسوایی آمار در پروژه NGL ۳۱۰۰ دهلران + تصاویر

افزایش 9درصدی میزان بارندگی سال زراعی آبدانان

استاندار ایلام پنجشنبه به آبدانان سفر می کند

تخصیص9 میلیاردو 400 میلیون تومان برای ایجاد اشتغال در روستاها

تجلیل فرمانده معظم کل قوا از مواضع وحدت‌آفرین فرمانده ارتش

افتخار مسئولین خدمت به خانواده های شهدا و ایثار گران است

بهسازی و استاندارد سازی محور پشت قلعه آبدانان

پیشرفت فیزیکی 50 درصدی تونل کبیرکوه

گزارش اندیشکده اسراییلی از قدرت منطقه‌ای ایران: هیچکس در منطقه حریف ایران نیست/ فراتر از اسراییل هم در تیررس موشک‌های ایران است +فیلم

شمال اقیانوس هند توانایی تولید قدرت دارد بشرط آنکه یکپارچه باشد

نصب هزار دوربین روی البسه پلیس در سال ۹۶/ تا پایان شهریور هیچ تحت نظرگاه بدون دوربینی نخواهیم داشت

قضاوت‌های ناصحیح درباره سپاه تازگی ندارد/ سقف ۲۵ سال برای نابودی رژیم صهیونسیتی قطعی است

حمله پلنگ به دام های عشایر سرآب آبدانان+ تصاویر

امام حسین(ع) پاسدارحریت

پاسدار آینه مجسم رشادت ملت بزرگ ایران در برابر دشمنان است

رسانه‌های رژیم صهیونیستی درحال آماده‌سازی و تحریک‌ افکار عمومی درباره جنگ با ایران

قیمت نفت به 74 دلار رسید/ کاهش ذخایر نفت آمریکا

رشد قیمت طلا برای چهاردهمین بار متوالی/تاثیر تشدید جنگ تجاری آمریکا و چین بر بازار طلا